Zabieg złuszczania kwasami – na czym polega i jak często go wykonywać?

Posted: Grudzień 10, 2018 By: Comment: 0

Zabieg złuszczania kwasami to swoisty przebój kosmetycznej pielęgnacji wśród kobiet, zwłaszcza w okresie jesiennym, który sprzyja oczyszczaniu skóry i zadbaniu o jej kondycję po gorącym lecie.

Zabieg złuszczania kwasami to swoisty przebój kosmetycznej pielęgnacji wśród kobiet, zwłaszcza w okresie jesiennym, który sprzyja oczyszczaniu skóry i zadbaniu o jej kondycję po gorącym lecie. Zabiegi chemabrazji, czyli złuszczania kwasami pozwalają bowiem na dogłębny peeling naskórka, nawet w jego głębszych warstwach, nie podrażniają i pozostawiają skórę w widoczny sposób odświeżoną, promienną i pozbawioną zanieczyszczeń.

Na czym polega złuszczanie enzymatyczne?
Peeling, czyli złuszczanie naskórka to usuwanie defektów kosmetycznych lub zmian pochorobowych, które występują zarówno w strefie naskórka, jak i skóry właściwej. W gabinetach kosmetycznych stosuje się obecnie kilka rodzajów zabiegów złuszczania: m.in. peeling mechaniczny, fizyczny czy chemiczny – obejmujący złuszczanie naskórka kwasami, dostępny w gabinecie Allure Beauty Room znajdującym się w mieście Warszawa, gdzie naszym klientkom proponujemy m.in. peeling dyniowy wykonywany preparatami Rhonda Allison & Skin Expert.

Jak działają kwasy złuszczające?
Wykonywanie peelingu kwasami polega na ich nałożeniu na twarz w odpowiednim stężeniu. Zwiększają one odległości pomiędzy komórkami skóry, osłabiając ich wiązania, co powoduje oddzielenie i złuszczenie zrogowaciałej warstwy naskórka. Ze względu na różnice w składzie, każdy kwas może mieć ponadto nieco inne działanie. W przypadku peelingu dyniowego oferowanego w gabinecie Allure Beatuy Room, z którego mogą skorzystać klientki zamieszkujące Mokotów lub inne dzielnice Warszawy, ma on działanie także regenerujące i poprawiające jędrność skóry oraz rozjaśnia przebarwienia. Peeling wiśniowy z dużą ilością witaminy A i C ma silne działanie przeciwrodnikowe i powstrzymujące procesy starzenia, idealne dla wysuszonej cery palacza. Zabieg wykonywane z użyciem kwasu ferulonowego ma działania rozjaśniające i antyoksydacyjne, liftingujące, jednak bez powodowania podrażnień. Silnie złuszczający zabieg z użyciem kwasu TCA to z kolei propozycja idealna dla osób, na których skórze widoczne są blizny potrądzikowe – może bowiem w widoczny sposób je wygładzić, poprawiając jednocześnie koloryt skóry i likwidując jej szorstkość. Dla cery dojrzałej polecany jest natomiast peeling wykorzystujący kombinację kwasu TCa i retinolu – usuwający przebarwienia i wzmacniający strukturę skóry, a także spłycający zmarszczki.

Dla kogo są zabiegi z wykorzystaniem kwasów?
Wizytę w celu wykonania zabiegu kwasami poprzedza dokładna konsultacja dermatologiczna, pozwalająca zapobiegać wszelkiego typu podrażnieniom i dobrać odpowiednio preparaty do rodzaju skóry i indywidualnych problemów. W jej trakcie nasze klientki dowiedzą się także, jak właściwie przygotować skórę do zabiegu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i umówienia wizyty w celu przygotowania się do zabiegu.