Masaż lomi lomi nui

Posted: Grudzień 6, 2018 By: Comment: 0
masaz lomi lomi nui

Od czasu do czasu, każdy z nas ma ochotę na masaż relaksacyjny. Na jaki warto się zdecydować? Który masaż będzie w stanie nas odprężyć, a przy tym zrelaksować i wprowadzić w dobry nastrój? Odpowiedź jest bardzo prosta – lomi lomi nui czyli leczniczy masaż Hawajski, nie bez powodu jest zaliczany do najbardziej odprężających zabiegów. Jakie są cele tego masażu? Ten rytuał całkowicie rozładowuje napięcie mięśniowe, a co za tym idzie sprzyja wypoczynkowi i wspaniale poprawia nasze samopoczucie.

Rytualnie zabieg ten odbywał się na kamiennym ołtarzu w świątyni i mógł trwać nawet przez kilka dni. Dzisiaj mówi się, że jest to masaż “miękką łapą zadowolonego kota”, czy masażem kochających rąk. Ideą tego zabiegu jest odzwierciedlenie elementów, które występują naturalnie w przyrodzie, takich jak ruch fal morskich, czy kołysanie drzew przez wiatr. Hawajczycy od dawien dawna wierzą, że miłość jest nieodłączną częścią życia każdego z nas, dlatego ten zabieg jest nazywany masażem rąk, które kochają. Istota zawiera się w przekazaniu ruchami rąk ciepła, miłości, akceptacji i dobrej energii. Kiedyś był to pewnego rodzaju rytuał, który miał zapewnić równowagę wewnętrzną i oczyścić organizm. Aktualnie masaż ma zaspokoić potrzebę kontaktu fizycznego z drugim człowiekiem i doskonale odprężyć. Jest wykonywany na ciało, z wyłączeniem stref intymnych.

Wykonuje się go z pomocą ciepłego olejku, a w trakcie masowania w tle płynie odpowiednio dobrana muzyka, która ma pomóc się jeszcze bardziej zrelaksować. Masaż jest wykonywany przedramionami, a wszystkie ruchy muszą być kompatybilne z muzyką. Każdy ruch jest harmonijny, płynny i prosty, a jednak skuteczny i konkretny. Przed przystąpieniem do zabiegu, masażysta przeprowadza wywiad, który pozwala dobrać najbardziej odpowiednią technikę masażu. wykonuje się go na tradycyjnym stole, w pierwszym etapie pacjent leży na brzuchu, potem na plecach. Masaż rozpoczyna się od pleców, ramion, nóg, później masowane są ramiona, klatka piersiowa, nogi i brzuch. Chociaż ten hawajski masaż jest bardzo intensywny – nie sprawia bólu. Wręcz przeciwnie, doskonale rozluźnia ścięgna i mięśnie, a także sprawia, że nasze stawy są bardziej elastyczne. Masaż wpływa pozytywnie na przemianę materii i stymuluje nasz układ trawienny. Przeciwwskazania do masażu są niewielkie – oczywiście nie może poddać się mu osoba, która posiada jakąś kontuzję. Jednym z miejsc, w którym można poddać się temu zabiegowi jest Warszawa, a konkretnie Mokotów i gabinet Allure – na klientów czeka tam profesjonalna obsługa i świetna cena zabiegu.