zabiegi i depialcja IPL

Czym są zabiegi IPL?

Spośród zabiegów kosmetycznych dużym powodzeniem cieszą się te poprawiające wygląd twarzy, szyi i okolic dekoltu. Zabiegi laserowe na twarz i inne wrażliwe miejsca ciała muszą być wykonywane z należytą starannością i przy zachowaniu maksimum profesjonalizmu. Tam, gdzie niewskazane są nawet minimalne ślady po ingerencji kosmetyczki, istotne znaczenie ma najnowszy sprzęt. Ważne są pionierskie i nieinwazyjne metody, także laserowe, likwidujące nie tylko zmarszczki (mimiczne i związane ze zmniejszoną elastycznością skóry), ale także rekomendowane są na trądzik czy zmiany naczyniowe. Jednym z najnowszych osiągnięć w profesjonalnej kosmetyce są zabiegi IPL, wykazujące się dużym stopniem skuteczności, mające zastosowanie także przy usuwaniu zbędnego owłosienia.

Fale świetlne
Chociaż metoda IPL często zalicza się do laserowych, to jednak ze względu na różnice wiązek świetlnych można je nazywać zabiegami wykorzystującymi fale świetlne, choć też i określenie „laser kosmetyczny” będzie zrozumiałe. Fale świetlne, wykorzystywane podczas zabiegów IPL, nie są spójne. Rozproszenie światła umożliwia dotarcie do odpowiednich warstw skóry, zaś w przypadku lasera medycznego (właściwego), jednolite fale o spójnej wiązce wykorzystywane są do innych celów.

Wykorzystujący światło zabieg IPL nie jest ani skomplikowany, ani bolesny. Narzędziem jest specjalna głowica wyposażona w odpowiedni filtr, która dzięki umiejętnemu sterowaniu dociera do pożądanych warstw skóry. Zróżnicowanie długości wiązki zależne jest zarówno od problemu skórnego, jak również od typu skóry. Skuteczność zaś zależna nie tylko od doboru długości fal, ale też od ilości zastosowanych impulsów.

Zróżnicowana długość fal świetlnych, które są emitowane podczas zabiegów IPL, pozwala na dotarcie do wielu warstw skóry, likwidując szeroką gamę defektów kosmetycznych. IPL (ang. Intense Pulse Light, czyli impulsywne źródło światła) służy między innymi do zmniejszenia widoczności zmarszczek mimicznych, redukcji przebarwień, likwidacji rozstępów, usuwanie zmian trądzikowych czy pozbywania się piegów, brodawek i rumieni oraz wpływa na naczynka (stają się niewidoczne). Promienie świetlne nie tylko walczą z nieestetycznymi zmianami, ale także mogą wpływać na produkcję kolagenu i mogą likwidować niekorzystne zmiany w tkankach skórnych.

Choć zabiegi IPL są całkowicie bezpieczne i cena należy do akceptowalnych dla wielu warszawianek, to warto wspomnieć o przeciwwskazaniach. Kobiety wybierające się na zabieg powinny mieć ukończone 25 lat, ponadto przeciwwskazaniami są ciąża i karmienie piersią oraz takie choroby, jak łuszczyca, epilepsja, fotodermatoza czy posiadanie rozrusznika serca. Przy braku ograniczeń zachęcamy do wizyty w naszym salonie na zabiegi IPL.